Artık Araç Sigortalanırken Görülebilecek!

Artık Araç Sigortalanırken Görülebilecek!

  • 19/12/2018


Sigorta Sektörünün uzun zamandır çözüm üretmeye çalıştığı ancak hasar anında hem dağıtım kanallarının Hem de sigorta şirketinin başını ağrıtan Aracın sigorta yapılırken görülme(meme)si sorununun çözümünü MaxAssist geliştirdi

Artık Araçlar Kasko Sigortası yapılırken görülebilecek.!!

MaxAssist tarafından geliştirilen MaxGuard ürününde, Kasko sigortası satın alındığı anda  Sigortalı araç Türkiye genelinde yaygın 334 Ekspertiz noktasında randevu sistemi ile incelenerek Aracın Mekanik,  Şanzıman , Motor, Elektrik ve Elektronik aksamları ile Kaportası kapsamlı bir uzman muayenesi ile görülebiliyor.

Yapılan Muayene işleminde aracın mevcut ve geçmişten gelen arızalarının yanı sıra gelecekte de araçta çıkabilecek arızalar anında görülebiliyor. Bu sayede arızanın ve bakım eksikliğinin neden olabileceği kaza riski ortada kaldırılırken,  "araç sigortalanırken hasar var mıydı?" sorusunun da önüne geçilmiş oluyor.

Yapılan bu illem sonucunda oluşturulan detaylı ekspertiz raporu eş zamanlı olarak Acente, Sigorta şirketi ve Müşteri ile paylaşılıyor.

Aynı zamanda sistemde toplanan bu raporlar Sigorta Şirketi tarafından doğru müşteriye doğru fiyatlama yapılabilmesi için aktüeryal anlamda etkin bir veri sağlıyor.

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.